| Enyedi_Iulia_Bianca_1998 a întrebat:

am o intrebare... am vazut la sfarsitul multor intrebari "dau funda" ce inseamna mai exact chestia cu funda?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Raspunsul cel mai placut va primi o funda(adica un punct castigator pe care il vei vedea la "Vizualizare profil"). Funda va fi data de acela care a pus intrebarea si o primeste doar o singura persoana dintre cele care au raspuns.
Deoarece multi raspund la nevoile altora doar daca primesc acel punct, acela care pune intrebarea -pentru ca are nevoie urgenta de raspuns- spune ca "va da funda". (Sunt multe "intrebari" de genul discutiilor libere si care nu au nevoie de un neaparat raspuns sau de vreo rezolvare a vreunei probleme. Nici in cazul acestora nu se da vreun premiu.)
Sunt multi care stau pe acest site ca sa raspunda la cat mai multe intrebari doar ca sa primeasca un punctaj cat mai mare.