| Cernucan_Romeo_1996 a întrebat:

am o intrebare interesanta. De ce credeti ca unele popoare de unde au pornit marile civilizatii Persia, Babilon ma refer la arabi care au avut un sistem de valori dezvoltat acum sunt saraci si se comporta ca niste barbari? Iar popoarele scandinave care au ca stramosi vikingii care erau salbatici, iar in zilele noastre aceste popore nordice sunt cel mai bine dezvoltate? Va rog sa-mi raspundeti serios

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Religia, diferenţele culturale...

| T0T a răspuns:

Arabii nu-s nici pe departe săraci.

| Geanin a răspuns:

"Banii daca stie sa faca. E farmece, dracu sa le ia..."

| MaybeJustMe a răspuns:

Nu stiu de ce te iei dupa asa ceva. Aceste lucruri pe care le-ai enumerat tu mai sus, sunt irelevante. Fiecare om se comporta dupa propria persoana, caracter, fiecare este el insusi.