| TripleKill16 a întrebat:

Am si eu o dilema sa spunem. Vreau sa iau si eu un incarcator de laptop normal de 16v 3.5a si sa ii pun o mufa de macbook...mie incarcatorul original de macbook era de 16.5v are ceva daca iau de 16v? Mi-a zis cineva ca 0.5v nu se simte mai deloc sa stiu ce sa fac mersi big grin

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intr-adevar nu se simte.Dar conteaza mult amperajul.Sa fie acelasi.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un volt -sau+ nu conteaza, dar amperajul trebuie sa fie egal(ideal) sau mai mare cel mult cu 0, 5 amperi.