| alex995 a întrebat:

am si eu o problema in familie mama mea cand era mica cred ca a ramas cu traume de cand venea tatal ei baut si facea scandal si acum cand tata mai vine baut vb chiar frumos cu ea si nu ii zice nici date mai incolo dar ea tot face scandal si zice ca nu mai suporta si urla si pe mine unu ma streseaza zice ca divorteaza ca s-a saturat dar eu nu inteleg pentru ca tata nici o palma nu i-a dat ce pot face pentru ca eu unu nu mai stiu ce sa fac... stau mereu stresat si suparat. ajutati-ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Cred ca problema mamei tale este ca nu suporta in general oamenii care beau, ar trebui sa consulte un psiholog, vorbeste si tu cu ea daca crezi ca ajuta cu ceva

2 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alex,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| CuteCurly a răspuns:

Vorbeşte cu ea. Spune-i ce ai de spus.