| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am si o o problema / dilema. Deci am ramas repetent in clasa a IX a din cauza absentelor, nu am fost primul semestru iar dupa aceea am intrat in online din cauza pandemiei + se schimbase si diriginta si nu am avut cont de teams etc… mai multe …, acum sunt in clasa a XI dar prietenii si fratele meu stiu ca eu sunt in clasa a 12 si am bacul curand, doar bunica si parintii stiu ca am ramas repetent. Efectiv nu am avut curajul sa le spun de fapta intamplata, imi era rusine. Zilele astea trebuie sa le spun adevarul dar nu stiu cum sa le zic ca nu am trecut cls a 12? Sau nu stiu … ma macina de cateva zile bune, va multumesc pentru raspunsuri si o seara placuta va doresc tuturor!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"sunt in clasa a XI dar prietenii si fratele meu stiu ca eu sunt in clasa a 12... cum, sa le zic ca nu am trecut cl a 12?"

minte-i (dacă chiar asta ți-ai propus) că ai picat bac-ul deja și-l mai dai odată (de exemplu)