| sebibeowolf a întrebat:

Am un calculator mai vechi pe care am instalat Windows 7 si merge foarte greu.Am incercat sa reinstalez Xp(Sp 3) dar nu reusesc.Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva! Mentionez ca am procesor de 2, 2GHz si 512 DDR2 de RAM. Funda cu cea mai mare placere.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai exact ce nu reusesti? Se presupune ca dispui de un CD cu Windows XP SP3

Se introduce CD-ul de instalare in unitatea optica si restartezi calculatorul. Daca sistemul tau nu buteaza de pe CD inseamna ca nu este setat sa fac asta. Pentru a remedia aceasta situatie intra in BIOS (apesi tasta Delete cand iti apare ecranu cu scris alb de la restartare) si navighezi catre tab-ul Boot. Acolo setezi Boot device priority astfel - primul sa fie unitatea optica, dupa aceea HDD si de orice altceva mai ai tu nevoie.
Aici ai tutorial instalare windows xp sp3 ->>>
Video aici - http://www.videotutorial.ro/? p=425

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi cd cu windows in unitate, dai restart.La reporinire intri in biso si setezi "first boot devices" pe " cd/dvd rom". Daca nu merge nici asa trebuie sa dezinstalezi mai intai win 7 si apoi sa bagi xp.