| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti, sunt femeile mai bune decat bărbatii? Se stie ca femei sunt mai multe pe pămant decit barbatii, dar daca sunt mai bune sau mai pricepute decat barbatii, nu bune in sens sexual. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Depinde..sunt femei si femei precum si in cazul bărbaților. Fiecare e diferit in felul sau. Si un mic adevar exista... In unele cazuri femeile se dovedesc a fi mai iertatoare si mai bune decât voi barbatii.

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna,Cristihappy
Asa cum padure fara uscaturi nu exista, asa si in viata noastra reala.
Avem destule femei de care suntem mandri ca sunt la conducere, indiferent de institutie!
Avem si femei care nu ne fac cinste, dar asta e...
Si, avem si barbati care stiu sa organizeze si sa gestioneze foarte bine functia pe care o detin, si sunt si cei care mai rau incurca...
O zi buna happy

| LonelyLoner92 a răspuns:

In unele cazuri sunt.

| RAY a răspuns:

Indiferent ca esti femeie /barbat daca ai exprienta in acel loc de munca si inteligenta il vei putea face ca uni indivizi sunt genii asta nu tine de sex si de o eroare genetica spre norocul nostru aia au schimbat lumea in care traim, fiecare individ difera ca personalitate,fizic,nici femeile nu sunt toate la fel asa ca nu poti compara sexele apropo noi suntem un mozaic de sex, sunt indivizi ce prezinta caracterstici de sex opus, asa ca nu avem ce compara, suntem jumatate masculi, jumatate feminimi cu toti asta e adevarul e penis au femeile =clitorisul si noi avem sanii si ele etc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu cred ca este cineva mai bun. Pana la urma se formeaza un intreg.

| Doub a răspuns:

Nu, nu sunt mai bune, cum nici nu sunt mai prejos.
Există unitate, echilibru şi armonie.

| Lioana a răspuns:

Nu cred ca vreunul din ei e mai bun decat celalalt. Femeile se pricep in general la niste lucruri, barbatii la altele. De aceea trebuie sa-si uneasca fortele, pentru ca se completeaza unii pe altii.
Capacitatea de-a fi cel mai bun intr-un anumit domeniu nu depinde de sexul persoanei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii se completează unul pe altul, indiferent de rasă, sex, vârstă etc...

| RorySan a răspuns:

Poate in unele cazuri.
Dar totusi ar trebui sa formam un intreg.

| Krixxus a răspuns:

Depinde.

| Devilady a răspuns:

Nu cred. exista femei bune si barbati buni asa cum exista barbati rai si femei rele.totul tine de caracter

| Mark8818 a răspuns:

Sa stii ca multe femei fitoase si "destepte" se cred mult mai bune (nu toate, BINE-NETELS!)... cum e in clasa mea, multe fete se cred mai bune, inteligente si mai intelepte, doar pentru ca au un alt sex... mereu imi fac in ciuda si chestii din astea, dar adevarul e ca eu CUNOSC nenumarate fete care sunt doar niste dive, niste fitoase, niste idioate, niste proaste, si asi continua cu lista dar as ajunge la injuraturi.
Dar, poti sa-ti spun cu mana pe inima ca nici baietii nu sunt mai buni, pentru ca sunt nesimiti si agresivi...
Eu spun ca fiecare are defectul lui, talentul lui, si latura sa buna.
Numai ca femeile sunt mult mai iertatoare si poate si mai harnice, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne bateti la cap cu asta toata ziua, si sa ne faceti in ciuda... mai mult decat atat, de multe ori barbatii sunt considerati misogini doar pentru ca spun ceva urat despre femei si doar pentru ca este posibil sa spuna advevarul, dar apropae nici o femeie nu este considerata misogina (sau cum s-ar numi) pentru ca spun lurcruri rele despre un barbat

In concluzie, as zice ca nici unul nu-i mai bun, si ca ar trebui sa fim tratati, asa cum se spune, egali. dar asta nu stiu cand se va intampla, si nu stiu DACA se va intampla...

| LEEMINHO1998 a răspuns:

Toti suntem oameni si sexul nu determina daca esti mai bun sau mai rau.Eu ca femeie mereu am considerat barbatii mai priceputi decit noi.Cine sunt cei mai buni bucatari? Barbatii da si asta este adevarat.Cei mai buni arhitecti? Barbatii.Cei mai buni desing vestimentari? Barbatii.Cine sunt mai puternici in stiintele reale? Tot barbatii.Toti oamenii de stiinta care au facut descoperiri, inventii, teorii cine sunt? barbatii.Cine conduc tarile? Lumea se tine pe barbatii, da cine ii naste si ii educa noi femeiile big grin Noi tot suntem pricepute da consider ca nu la acelasi nevel asa oleaca mai putin decit ei.

| eadenicaieri a răspuns:

Eu cred ca sunt egali.Doar ca femeia cedeaza in fata ''puterii'', de aceea barbati se cred macho.Paraea mea

| FeliciaFeFe a răspuns:

Aproape

| Pis16 a răspuns:

Eu cred ca sunt la egal.