| anonim_4396 a întrebat:

ideea e ca eu cand eram mica aveam ft mare frica de fantome, ba chiar si de papusi, aiurea..stiu dar eu tot ma uitam la filme de groaza, pe la 10 ani a inceput sa mi se vindece frica de chestii de genu. Eu ma uit la filme de horror si in prezent. Nu stiu cum sa va spun, cand sunt singura acasa...nu imi este frica pana la 00:00 adica pff nu stiu de ce de la ora aia imi este frica pana pe la 3-4 dimineata. Si imi este frica sa ma duc la baie de la 12 noaptea, pur si simplu in capul meu aud bloody marry, mai ales daca ma uit in oglinda parca imi imaginez cum mi se schimba fata, mie mi-e frica de asemena chestii doar de la 00:00. Daca nu ati inteles va explic mai bine, eu ma uit la filme horror ptc sunt constiienta ca acele filme sunt jucate si sunt niste personaje bine machiate si editate deci. Sper ca ati inteles la ce m-am referit mai sus. Vreau un sfat, cum sa nu imi mai fie frica de la 00:00 pana la 3-4.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă o să continui să te uiți la filme de groază o sa iti fie frica in continuare.

| Andreeush a răspuns:

Simplu, nu te mai uita la filme horror.
Filmele horror nu sunt pe placul tuturor, unora le provoacă coșmaruri, frică exact ca și în cazul tău.

| Emmmmmanuela a răspuns (pentru Andreeush):

Gen m-am referit ca nu imi e frica de filme de groaza, doar la 12 noapte mi se face frica si nu stiu de ce. Dar ai dreptate..cred ca filmele de groaza imi provoaca frica. Oops