| Cristi76897589 a întrebat:

Se apropie revelionul vine bautura fumatul etc,,, Acum ceva zile ma simteam rau din cauza la tigari,,, Si la revelion o sa fumeze cam toata lumea si eu i-am promis Lui Dumnezeu ca nu mai pun tigarea in gura...Ce se intampla daca nu o respect?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai nu e obligatoriu sa faci tot ce fac ceilalti.Ar fi bine sa-ti respecti promisiunea.D-zeu te va ierta, dar e in joc respectul tau fata de a implini o promisiune.

| Laura927 a răspuns:

Daca nu o respecți nu se întâmpla nimic, nu vine Dumnezeu sa te tragă de urechi laughing

Singurul lucru care o sa se întâmple este ca o sa iti demonstrezi ți-e ca si ființa umană ca nu ai vointa si nu ai respect pentru corpul si persoana ta.
Te minti tu pe tine, daca iti place sa te tratezi asa este problema ta.

Si eu m-am lăsat de țigări acum 6 luni de zile si stii ce am zis " de azi nu mai fumez!"
Si stii ce am facut? Nu am mai fumat!

| kassikdoriftar a răspuns:

Sincer fumatul e o prostie..decat sa dai 15 lei pe un pachet de tigari, mai bine mananci o pizza, iesi la un suc. orice altceva. Ce se intampla daca nu o respecti? Pai poate o sa te simti iarasi rau, si asta o sa iti cam strice buna dispozitie..preferi sa stai zacand in pat de revelion doar pentru tie greu sa rezisti unei amarate de tigari, sau sa iti petreci ultima zi din an, alaturi de cei dragi!? Depinde de tine.