| CalinG a întrebat:

Sunt deprimat pentru ca sunt singuratic, im fac greu prieteni, nimic nu imi iese bine. Vreau o mica incurajare de la voi.

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Prietenii vin si pleaca, stiinta este singura care trece proba timpului.

| RAY a răspuns:

Nu esti singur pe lumea asta nici daca ai vrea, degeaba vrei daca nu actionezi sa vb cu cineva, vb cu oricine totul incepe de undeva

| Mădă0611 a răspuns:

Salut! Nu plange dupa prieteni ca apoi o sa plangi din cauza lor.
Si incurajarea: viata-i grea, da' trece.

| Wøodenpints a răspuns:

Cu ce te ajută încurajările pe internet de la nişte străini, în condiţiile în care tu nu eşti capabil să captezi atenţia cuiva ca sa-ţi faci prieteni.

| OOOLEOOO a răspuns:

Crezi ca esti diferit, si ca restul nu te inteleg.Calin,am o intrebare pentru tine,cum te-ai comporta daca de maine ai sti ca nu o sa mai fi deprimat, si ai sti ca o sa-ti faci multi prieteni? Gandeste-te la cum ai arata, pozitia corpului, respiratia, gadurile tale, expresia fetei..Totul! Inchide ochi si traieste acea zi urmarind fiecare detaliu.
Spune-mi calin, cum te veiz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu eşti singur, eşti cu Dumnezeu, ni se pare că suntem singuri pe acest pământ, din cauză că nu-l avem pe Isus în sufletele noastre, lasă-l pe Isus să devină prietenul tău.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut, Calin

Cu totii avem momente mai grele in viata. Nu e cazul sa disperi. Linisteste-te, si accepta-te asa cum esti.
Priveste partea buna, daca esti mai singuratic, atunci doar oamenii care iti merita prietenia cu adevarat se pot apropia de tine.
Traieste-ti viata in ritmul tau. Daca vrei sa fii mai sociabil, fii mai sociabil. Dar nu incerca sa exagerezi din prima. Nu ai fi tu insuti.

| Morrígu a răspuns:

Ieşi pe afară mai mult, fă-ţi prieten o persoană ' cunoscută ' şi umblă cu ea, fă-te plăcut, iar apoi te vei împrietenii şi cu prietenii persoanei pe care ai cunosuto, am ameţit.

Salut.