| CatalinWaru a întrebat:

Va rog dati-va cu opinia la aceasta intrebare. De ce exista rau in lume. De ce nu ar putea fi o lume perfecta? Astept parerile voastre. multumesc. PS Dau funda

Răspuns Câştigător
| LeviaThan666 a răspuns:

Hmm... ''De ce nu ar putea fi o lume perfecta'' ce vrei sa spui doar nu suntem roboti., suntem fiinte cu judecata, deci pe lume facem ce vrem nu suntem animale tinute in tarc, si crede-ma o lume perfecta ar fi mai rea decat lumea in care traim acum, bine fara rau nu exista nici nu vreau sa imi inchipui cum ar fi lumea fara nici un pic de rautate in om... fara sa fi judecat de nimeni. daca nu ar fi rau nu ar fi nici bine, ^_^

3 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Deoarece nimic nu e perfect, cum s-ar zice.

| cosmin655 a răspuns:

Aratami si mie un baiat sau o fata perfecta...lumea nu e perfecta pentru ca oamenii nu sunt perfecti.Si nu, nu ar fi o lume perfecta daca nu ar exista rau.

| banu007 a răspuns:

Parerea mea esta ca daca nu ar exista rau in lume, lumea nu ar fi perfecta