| Salluty a întrebat:

Salut tuturor. Am nevoie de niste ajutor.
Am un stilou la care tin foarte mult. Dar un timp ( lung ) nu am mai scris cu el si s-a uscat cerneala inauntru. Este cerneala neagra si nu stiu cum sa scap de ea. Cei care stiti ce as putea face fa rog sa ma ajutati puppy dog eyes. funda
scuze daca am gresit categoria. N am stiut unde sa pun intrebarea.

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Pune intr-un recipient niste apa cu detergent de vase si trage cu pompita. Cand crezi ca ai reusit sa scoti cerneala de acolo, schimba apa si repeta operatiunea pana cand iese apa curata, fara spuma si fara cerneala.

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Desfa stiloul si scufunda un timp scurt in apa, daca stiloul e cu patron, sau trage apa cu pompita - daca are si incearca sa scrii cu ea, ori bagi varful intr-un flacon cu cerneala si asa incerci sa scrii cu ea.

| emag a răspuns:

Incearca sa il speli, si sa ii pui cerneala albastra, merge si cea neagra, dar face mai multe probleme decat cerneala albastra

| Salluty explică:

Multumesc pentru sfaturi.