| Marissssssssssssss a întrebat:

Salut! Voi cum va controlați emoțiile înainte de un/în timpul unui test? Pe mine mereu ma iau frisoanele, încep sa respir greu și (într-un fel) îmi tremura respirația.

Răspuns Câştigător
| Raina90 a răspuns:

Bună! Te înțeleg perfect! Eram la fel dar m-am schimbat. E important să știi că notele nu te definesc, dar totuși dacă ști de test, e bine să înveți. Învățatul eficient te ajută să ai încredere în tine și în cunoștințele tale. Mereu învăț când am un test iar asta îmi îndepărtează 80 % din emoții. Eu, de obicei trăgeam aer adânc și apoi expiram ușor gândindu-mă că o să mă descurc. Iar în timpul testului, mă concentram pe întrebări! Nu uita că trebuie să ai încredere în tine! Sper că te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Daca va prinde profu / profa cu un " test surpriza ' si sunteți tufă de Veneția NASOL! DACA este un test anuntat învățați! Un Tatăl Nostru este totusi de ajutor!

| Madaxo97 a răspuns:

Ca sa ai cat mai puține emoții in timpul unui test recomand învățatul. Daca ai învățat bine pentru acel test nu ai de ce sa ai emoții pentru ca ai fi sigur pe tine ca știi răspunsurile.