| împreunăfacembine a întrebat:

Salutare,

Am câteva întrebări din domeniul jurnalismului și rog sa răspundă doar cei în cunoștință de cauză.

Doresc să îmi deschid un site online, iar domeniul sa fie numele meu. Ideea este ca vreau sa fie un site generalist unde sa public știri din mai multe categorii (politica, economic, sanatate, fashion, lifestyle, Cancan, timp liber, etc). Intrebarile mele sunt:
Cum pot face ca toată activitatea mea sa fie legala? Cum pot fi recunoscut ca jurnalist independent? Am dreptul sa redactez știrile altor redacții dacă voi trece sursa la final? Cum pot primi legitimație de presă dacă sunt jurnalist independent? Cum imi fac acreditari? Orice altceva ce ar trebui sa știu și nu am pus în întrebări rog sa îmi spuneți voi.

Mulțumesc!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Plagiat.