| bleakk a întrebat:

Salutare,am o problema pe care este posibil sa o intampin in perioada urmatoare in legatura cu admiterea la facultate si as fi recunoscator daca as gasi un raspuns util pe acest forum.

Ideea este in felul urmator: vreau sa dau la Facultatea de Farmacie din Craiova unde va trebui sa sustin admiterea pe data de 25 iulie. Evident ca imi pun si problema ca este posibil sa nu intru sau sa intru la taxa unde nu vreau. Ca sa nu raman un an pe bara, vreau totusi sa ma inscriu la alta universitate si anume, ASE (exact, nicio treaba cu farmacia, asa ma gandeam si eulaughing). Treaba este ca inscrierile la ASE (pe baza de dosar/medie de la bac) au loc in perioada asta (11-13), iar pe 19 iulie deja se afiseaza primele liste, urmand ca mai apoi sa se plateasca si taxa in cazul in care se intra la taxa (putand fi totusi restituiti daca se avanseaza la buget odata cu afisarea listelor finale). Si aici am vrut sa ajung. Listele finale la ASE se afiseaza pe 25 iulie, cand eu voi sustine admiterea la farmacie.

Presupunand ca intru la farmacie la buget, iar eu sunt deja inscris la ASE, ca mna, au avut perioada de inscrieri inainte, ma pot retrage de la ASE optand pentru farmacie ulterior? Astept un raspuns din partea dvs., daca sunteti cunoscatori de situatii. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Normal ca te poti retrage.