| reftfgtrrdfy a întrebat:

Salutare, ce parere aveti despre persoanele care risca foarte mult?

9 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca spui "foarte mult", atunci este un risc excesiv, si nu e bun. Trebuie sa existe o limita in toate.In rest, riscul este bun. Odata ce risti inseamna ca ai invatat si sa pierzi, si asta e foarte important. Multi nu stiu sa piarda si ajung pana la depresie - sinucidere.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde în ce rişti. Atâta timp cât rişti pentru cineva sau pentru ceva de valoare şi ai şanse să câştigi e bine să rişti. Am o părere bună dacă e pentru un lucru dar am o părere negativă pentru cei ce joacă la jocurile de noroc.

| T0T a răspuns:

Au curaj. Curajul poate fii o caracteristică pozitivă în multe situații.

| LoveSleep a răspuns:

Riscul e bun, dar nu exagerat.

| OldSoul a răspuns:

Depinde de ceea ce risca, asta e problema, poti risca totul dar sa nu ii afectezi pe cei din jur.

| KamaSutra a răspuns:

Una foarte buna

Răspuns utilizator avertizat
| Alex5620 a răspuns:

Nu risti, nu castigi.Dar sa nu fie exagerat.

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Nu stiu uneori sa poti risca este bine, dar daca risti foarte mult poti si sa pierzi mult.