| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare fratilor.
Uitati cum sta treaba am ajuns la o concluzie ca in Romania e aproape imposibil sa gasesti o fata pe placul tau si stiti de ce? pai probabil raspunsul este evident pentru majoritatea dar haideti sa va spun eu de ce,pai majoritatea fetelor din Romania(evident ca nu toate fetele sunt asa cum le descriu) sunt niste inculte,nesimtite,mitocane,materialiste excentrice,alcolice,fumatoare,de moravuri usoare,cu o mentalitate cretina,superficiale(adica prefera mai mult aspectul fizic la o persoana si nu ce e in interior ca sa spun asa).
De pe privirile lor cretine poti sa iti dai seama de lucrurile astea si scuzati daca am intrecut putin masura si daca jignirile sunt cam dure dara asta e adevarul,sunt cam dur dar asta este parerea mea imi pare rau, cine credeti ca poate sa-mi demonstreze contrariul? sunt sigur ca sunteti in mare parte de aceeasi parere ca si mine.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, ai o oarecare dreptate, dar...
Adevarul este ca multi "baieti" sar pe ele cu complimente care de care mai penibile si spuse total aiurea, si uite asa ele se cred nu stiu ce dive, si ca dive, incep sa-si faca tot felul de tipare si pretentii, insa ele nu sunt altceva decat niste fetite cu colanti de 10 lei si fite de milioane.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Sunt de acord cu tine, e adevarat to ce ai spus.
Ele nu sunt bogate dar prefera sa fie inconjurate de baieti cu tati milionari si politicieni ca stiu ca o primeasca o mostenire banoasa de pe urma tatalui lui.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Ti-am dat funda deoarece mi-a placut cel mai mult raspunsul tau din toate celelate chiar daca erau mult mai lungi unele, raspunsul tau este apropiat de adevar, scurt si la obiect ca sa nu ne pierdem asa in detalii.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Va multumesc si voua pentru celelalte raspunsuri.au fost destul de multe, bine am mai si dat si eu raspunsuri dar ideea este ca ma bucurat putin sa vad ca va pasa de subiectul asta unul cred ca foarte discutat si nu vreau sa va simtit neindreptati ca i-am dat lui Zukest funda, raspunsul lui mi s-a parut cel mai bun.
Si imi pare rau inca odata daca fetele care au raspuns s-au simtit jignite, nu asta a fost intentia mea, chiar deloc.
Va multumesc!

| OldSoul a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Multumeschappy

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Cu placere.

63 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm, nu e dracul chiar asa de negru. O sa vezi tu mai incolo. De la adolescenta spre maturitate multi se schimba radical. Am cel putin vreo trei exemple de pramatii in copilarie si adolescenta care acum sint extrem de bine realizati profesional, familisti convinsi.

| Doarunaltutilizator explică (pentru KodrutZ):

Da dar eu vreau altceva intelegi? ceva diferit nu ca celelalte fete pe care le-am intalnit la scoala vreau sa fiu cu cineva cu care sa am lucruri in comun cu care sa vorbesc pe aceeasi lungime de unda cu ea,sa imi fie alaturi la bine si la greu nu o persoana care sa astepte sa fac eu totul si ea doar sa comande si sa aiba pretentii sau sa vrea sa ma schimbe si sa vrea decat sa o duc in vacante de lux, vreau o fata mai manierata langa mine, mai buna la suflet, cat de cat inteligenta, ma rog si aspectul fizic conteaza si sa vrea o relatie de durata nu numai sex.

| KodrutZ a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

"ceva diferit nu ca celelalte fete pe care le-am intalnit la scoala" spune tot. Stai sa termini cu scoala si cu liceul si o sa vezi cum se deschide orizontul. Aspectul fizic se mai schimba in timp, inteligenta ramine. Asta e cel mai important, crede-ma.

| RAY a răspuns:

Tarfe sunt peste tot numai generaliza,nu sunt romancele asa unicate,in usa se promoveaza prostituatia la maxim, si in europa,barbati vor sex femeile banii lor,pana la urma asta nu e ceva nou in lumea animale /regnul animal, masculi platesc femele pentru sex,toate studile au dovedit ca banii sunt o foarte mare motivatie pentru femei, de fapt multe femei primesc cadouri dupa sex sau inainte de sex, ele se folosesc de sex majoritatea, am intrat si eu pe aplicati de dating numa obiecte sexuale atat, asta e nu ai ce alege numa tarfe si asta e

| Doarunaltutilizator explică (pentru RAY):

Ai si tu dreptate din America a pornit asta si din celelalte tari din occident, e cam peste tot asta, dar romancele la capitolul asta sunt pe primul loc in Europa in America cred ca e si mai si.

| Drimmero a răspuns:

Un baiat cu capul pe umeri cauta o fata serioasa, cand ajunge la maturitate. In adolescenta ii zboara mintea dupa toate cracitele. Nu mai fi dur cu fetele, o sa te ia lumea de gay daca tot le denigrezi. O sa gasesti tu o fata!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Lumea din Romania da ca majoritatea romanilor au o mentalitate cretina nu numai fetele.
Culmea culmilor este ca toti incultii si nesimtiti gasesc repede o fata pe placul lor si stiti de ce? ca si fetele cauta exact astfel de persoane mai "macho"ca sa spun asa, care sa fie tupeistiasta e culmea prostiei.
Cretinii care se aseamana se si aduna.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Cunosc si eu cazuri, vad si eu ce oameni ma inconjoara pe unde ma duc, dar asta e, daca lor le place asa, nu ma doare pe mine niciunde.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa revin cu un raspuns peste cateva zile si o sa iti spun daca e asa happy

| T0T a răspuns:

Și majoritatea băieților sunt mai cretini că acele fete pot face ce vor din ei. Hai să ne uităm și la partea cealaltă care mi se pare chiar mai penibilă, chiar dacă sunt băiat uite că asta consider. Iar fetele de la mine de la facultate sunt extrem de inteligente că dacă te duci la uman normal că majoritatea sunt niște papagali fără minte sau logică, ia uite-te la fetele de la real care dispun și de logică, sunt fete deosebite pe care le apreciez.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ti-ai format o parare gresita despre fete.
Banuesc ca esti inca copil/ adolescent inca nu stii cum sta treaba cu fetele.
Va veni momentul in care vei gasi fata visurilor tale, iar percepia despre fete
Astapta cativa ani!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Fatamuntilor):

Adevarul e ca am perceptia asta mai mult pe fetele din Romania tu nu esti inclusa, nici vorba.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Stai linistit ca nici nu ma simteam inclusa
Ok, atunci invata bine termina liceul cu note foarte mari, da undeva la una din facultatile renumite Oxford sa zicem.Vei intalni fete de peste tot!

| RainmakerX a răspuns:

Hei. (Sunt baiat, asta ca sa stii de la cine vine raspunsul)

Intai si intai sa stii ca am ras cand am vazut 3 randuri cu jigniri urmate de "daca am intrecut masura" laughing

Well, in principiu ai dreptate dar in acelasi timp nu prea. Fetele sunt materialiste, ce e drept e drept dar sa fim realisti, cine nu e? Oricarui om ii plac lucrurile scumpe, masinile, vilele deci hai sa lasam asta putin.

Inculte nu sunt toate, subliniez NU TOATE caci asa cum exista si baieti prosti, asa exista si fete destepte.

In clasa mea eu sunt primul dar locurile 2-6 sunt ocupate de fete. Deci in cazul de fata nu prea cred ca sunt chiar atat de proaste, nu?

Legat de aspectul fizic... e la fel ca la bani.
Sa ne gandim asa. Y, baiat destept, frumos, ce ar avea de castigat daca ar sta cu o fata X inculta si urata?
Tin sa cred ca de cele mai multe ori combinatiile sunt "matched". Ce inseamna asta?

Daca unul este cu mult peste celalalt atunci probabil ca o sa se respinga.

Moravurile usoare se pot interpreta.
Idk, daca un baiat se "culca' impreuna cu 100 de tipe atunci e smecher rau, nu? Daca o fata face asta cu 100 de baieti atunci e fufa *sau probabil are vreo boala deja but...* Faza e ca asa cum noi avem anumite nevoi, asa simt si ele *probabil... *

Pana aici a fost okay, m-am luat de ce nu mi-a convenit.

Acum, care este partea pe care o aprob?
Da, unele fete au o mentalitate cretina dar asa au si unii baieti.
Partea cu nesimtirea e adevarata in multe cazuri, la fel si cu bauturile si fumatul.

Nu ma deranjeaza bauturile *pentru ca nu cunosc fete care sa bea atat de mult* dar cu fumatul clar e o problema.

Momentan cred ca esti in clasa a 8-a *la final, nu?*
O sa intelegi mai bine peste vreo cativa ani, eu am inteles asta in cateva luni.

Nu ai nevoie de prietena ca sa supravietuiesti sau ca sa te distrezi deci stai chill, daca nu ai... nu ai si gata, nu e nevoie sa grabesti lucrurile.

| Doarunaltutilizator explică (pentru RainmakerX):

Sunt de acord cu tine si da am terminat clasa a opta.

| R0R0 a răspuns:

Bine ca ai zis majoritatea. Si da, ai fost dur.Dar nu te contrazic. Asta e adevarul. Trist, dar real.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Tu esti fata si esti de acord cu mine deci am perfecta dreptate.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da. Insa nu uita ca nu toate fetele sunt asa.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Desigur.

| WaterDrop a răspuns (pentru R0R0):

Mhm. Te-ai sarutat cu prietena din Germania? A fost o experienta frumoasa, recunoaste.

| R0R0 a răspuns (pentru WaterDrop):

Sunt fata laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru R0R0):

Da stiu happy Relatiile intre fete sunt perfect ok.Foloseste rujul potrivit.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru R0R0):

Iar tu nu esti precum celelalte fete. ♥‿♥
marry me, Meg

| R0R0 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Nope.

| Doarunaltutilizator explică:

Din raspunsurile voastre pot spune ca am invatat ceva si anume:
-Sa nu denigrez persoanele.
-Sa nu trag concluzii pripite indiferent de ce subiect este vorba.
-Sa nu fac diferente intre baieti si fete.
-Sa-mi pastrez optimismul in continuare.
-Sa nu incerci sa schimbi pe cineva daca pe acel cineva il iubesti si el pe tine.

| Dorotheea21 a răspuns:

''Toate fetele pe care le-am cunoscut eu sunt proaste, deci toate fetele pe care nu le cunosc, trebuie sa fie proaste, DAR, intotdeauna este vorba despre alte fete''.
''Tu nu''. ''Nici tu''. ''Tu nici atat!''
Cam asa suna. big grin
Ce tare! Am mai invatat ceva! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi pasa.
Le incadrez in relatia de "cunostinte".
Cand vine vorba de cunostinte nu ma gandesc la ele deloc,nu imi pasa ce fac,cum gandesc,ce principii au (daca au). Trebuie sa le acorzi libertatea de a face ce vor ele,fara sa le judeci.
Si tu ai libertatea ta,de a-ti alege prietenii si iubita.Tu decizi pe cine lasi in inima ta.
Daca nu conteaza pentru tine persoanele respective,degeaba te stresezi.
Am avut si eu problema ta, si iti zic ca nu e sanatos, daca e ca si la mine.
La mine era ceva gen,ma enervam de fiecare data cand vedeam un prost/o proasta sau ceva ieftin si imi faceam mie rau,pentru ca imi stricam starea de spirit degeaba. Dupa am inceput sa ma focusez pe ce vreau eu de la viata, cum vreau eu sa fiu, cum o sa fac sa ajung acolo, si sa merg pe idee ca "Daca te opresti din drumul tau si arunci cu piatra in fiecare caine care latra,nu o sa mai ajungi niciodata acolo unde iti doresti" -aici e vorba de persoanele care te barfesc,dar e bun sa il aplici si cand vine vorba de persoanele care nu conteaza pentru tine si care au ales sa fie altcumva.
Mie imi e mila de cele care sunt asa,nu o sa aiba un viitor prea stralucit,dar,e viata lor,alegerea lor, au parte de consecinte si placeri. Eu raspund doar pentru ce fac eu / ce zic eu, nu altii.
Nu am venit sa judec pe nimeni, dar am libertatea de a alege pe cine consider prieten, pe cine ignor, de cine imi pasa si de cine nu.

"Scopul nostru principal in viata este acela de a ajuta pe altii. Si daca nu ii poti ajuta, macar nu ii rani."
-Dalai Lama

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Stii ceva? ai dreptate, sunt de acord cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Iti faci rau singur daca le dai prea multa atentie.
Eu am ajuns sa imi fie mila de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ghinion în dragoste pe aici...

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Nu mai spune.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

rolling on the floor)))))))
Tu dupa acum te plangi ca nu-ti ajung fetele? O sa ai parte de fete, nu mori singur!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Cine a spus ca nu-mi ajung fetele? Eu sigur nu pentru ca nu sunt si nu am fost intr-o relatie pana in prezent.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ai tot timpul in fata/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene,o iau personal si nu ai vrea asta!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwuahahahahahahahaha

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Nu am vorbit despre tine am vorbit despre alte fete in general.
Am specificat"(evident ca nu toate fetele sunt asa cum le descriu)"m-am gandit la asta inainte sa public intrebarea ca nici o fata care raspunde sa nu fie jignita.
Nu trebuie sa te superi pe mine, doar mi-am spus parerea.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Si scuze daca te-ai simti intr-un fel atacata de ceea ce am spus, nu asta era intentia mea, crede-ma.
Nu am nimic cu nimeni de pe site.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

In regula.Totu.i bine, cand se termina cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si barbatii cum sunt in Romania? Avem fetele pe care le meritam...

Nu inteleg de ce o tot bagati p-asta cu aspectul fizic. Cu totii cautam o pereche cat mai atragatoare din punct de vedere estetic, nu am vazut niciun barbat care sa alerge dupa urate. De fapt, cand vine vorba de aspect, barbatii sunt mai superficiali decat femeile. Pe cand femeile sunt mult mai superficiale atunci cand vine vorba de statutul si situatia materiala a unui barbat. E firea lucrurilor, preferintele astea sunt genetice, nu e vorba de o optiune. Nu alegi lucrurile care iti plac sau de care esti atras.

Nu are de ce sa-ti demonstreze cineva contrariul, nu te inseli. Dar gresesti aratand cu degetul catre femei cand barbatii sunt exact la fel. Majoritatea sunt niste cretini dependenti de sex, al caror singur scop e sa "polenizeze" cat mai multe flori. Lipsisti de bun gust, snobi si fara niciun simt al penibilului, incearca fiecare sa arate de ce in stare, unii prin averea de la tati, altii prin violenta, altii prin nebunie si altii reusind in viata. Fiecare om duce propriul razboi. Da, unora le este mult mai usor decat altora. Viata e mult mai frumoasa atunci cand esti atragator si mai ai si totul pus pe tava. Dar e si mai frumoasa cand reusesti prin propriile forte, abia atunci ai lumea la picioare.

Iar tu esti un copil care moare de invidie cand vede ca baieti/barbati pe care tu ii considera inferiori lui isi insusesc fete/femei la care el doar viseaza. Ca de fapt asta e problema pe care tu uiti sa o mentionezi, nu ca fetele ar avea caractere de rahat, ci ca niciuna nu vrea sa stea cu tine. Iar asta se intampla pentru ca esti ignorant, nu esti mai bun decat restul, doar iti lipseste capacitatea de a analiza situatia si astfel ajungi la concluzia ca esti mai bun si ca ai merita mai mult. Doar ca lumea nu funtioneaza pe merite, functioneaza pe principiul actiunii si al reactiunii. Asa ca daca te crezi bun, va trebui sa o si dovedesti. Iar cand vei face asta vei avea si fetele dupa care acum tanjesti si vei scapa de blestemul onaniei. Problema ta este cu conditia ta, nu cu fetele. Incearca sa o depasesti.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Gand la gand happy

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Ma rog sunt si baieti mai grosolani decat majoritatea fetelor,iti dau dreptate si eu sunt baiat si sunt de acord cu ce ai spus,am si eu defectele mele intr-adevar,si pana la urma daca aceea fata nu mi-ar accepta defectele eu de ce as face-o? nici eu nici tu nici o fata de aici si nimeni altcineva nu sunt perfecti pe lume. Uite eu as fii dispus sa-i accept defectele ei dar daca ea nu face acelasi lucru si nu mi-ar face pe plac eu de ce as face-o? incep sa ma repet stiu.
Din ce am vazut eu multe fete au si multe pretentii cu privire la baieti ca majoritatea,nu am zis ca toate fetele sa nu se inteleaga gresit,prefera baietii cu muschi,tupeisti,sportivi,duri adica practic opusul a ceea ce sunt eu si daca trebuie sa-mi schimb personalitatea pentru o fata care are multe pretentii atunci nu voi face asta,anumite lucruri as schimba de dragul ei as face niste lucruri dar daca ea nu face la fel nu are sens sa existe relatie intre mine si ea si ar aparea mereu neintelegeri si nic macar nu s-ar mai numi relatii, de asta se spune ca in viata trebuie sa faci sacrificii si baietii sunt bagati in aceeasi oala din pacate, tot miticani, nesimtit, excentrici si restul.

| veryhonest a răspuns:

Asa sunt toti oamenii. Se opresc doar la aspectul fizic, la dorintele lor sexuale si incearca pe cat posibil sa si le satisfaca. Sa nu uitam de dorinta de a avea pe cineva langa ei, adica dorinta de a nu fi singuri, prin alte cuvinte, dorinta de a "iubi" pe cineva.
Realitatea este una nefericita. Oamenii au o mentalitate superficiala, prin urmare tot ceea ce fac se bazeaza pe ignoranta. Materialism? Iubire? Nici ei nu stiu ce vor, nici ei nu stiu ce cauta.
Accepta-i asa cum sunt si treci peste, chiar si atunci cand vei ajunge la 20-30 de ani, oamenii nu se vor schimba chiar atat de mult. Schimbarea in bine necesita dorinta si cam niciun om nu e preocupat de asta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru veryhonest):

Ai dreptate frate majoritatea oamenilor nu stiu ce vor.

Răspuns utilizator avertizat
| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Uite ce e, si eu sunt inconjurata de o gramada de fete care se incadreaza perfect in descrierile tale insa am invatat sa le tolerez cumva. Si aici nu e vorba doar de fete, ci de oameni in general. Devii mai fericit cand incepi sa accepti ca nimeni nu-i perfect, ca fiecare om are defecte si ca rar vei intalni persoane care sa se ridice la standardele tale.

| Doarunaltutilizator explică (pentru iwanttodestroytheworld):

Asa e nu e vorba doar de fete ci si de oameni in general trebuie sa accept defectele pe care le au persoanele de langa ca pana la urma defecte am si eu nimeni nu e perfect.
Nu poti sa schimbi o persoana, nu poti sa-i schimbi caracterul, fiecare e influentat dupa mediul de viata in care traieste.