| dany_8737 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu cateva statusuri de adolescenti!?
Multumesc! Dau funda!

2 răspunsuri:
| ImiPlacToate a răspuns:

1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "
2) "Poate’h ca am aiere’n cap, dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ? Asta ii problema th’a.Nu ma cunosti? Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’
3) Am invaţat că oricat mi’ar pasa mie, altora nu le pasa:-J
4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`
5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"
6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!
7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.
8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
9) Ma respecti, te respect.Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala.Ma ataci, ma apar.Ma urasti, nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza, pe mine nu ma defineste.
10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.
11) °• Lasa’ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza.•°
12) Lasati-ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.
13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.
14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.
16) Te gandesti, Aberezi, Trezeste’te, prea frumos visezi.
17) Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii, vei reusi.
18) Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!
19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.
20) La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.
23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.
24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.
25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!
26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.
27) Cand cuvintele esueaza, Muzica vorbeste.
28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?
29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x
30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".
32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x
34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J
35) [♥]Am capul printre norì, dar de aici este o panorama supebaaaa. [♥]
36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!
37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primul rand de tine!
38) Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE".
39) Traiesc o poveste si visul e culoare!
40) Educata de destin, simt mult dar arat putin.
41) Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!
42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata! "º#
43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m-am schimbat, dar de fapt n-ai ajuns sa ma cunosti cu’adevarat.
44) Traiesc intr’oO lume de vis, in care totul e permis.
45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!
46) Nu am nevoie de prieteni falsi, detest sa tin langa mine numai oameni lasi!
47) Poate m-am schimbat sau poate doar m`am saturat.
48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."º
49) º"Din 10 prieteni, 5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º
50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
51) Nu te schimba. Urmeaza’ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice’ar fi.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º
53) Am nevoie de cineva, da n’am nevoie de Oricine, eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!, :X "
54) ºAzi ´ open your`º eyes;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´. Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~
55) * Nu conteaza ce a fost, ci ce va fi de` acu` nainte *
56) Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;* ´
57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca."
58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

| Ovidiku a răspuns:

Adica?