| anonim_4396 a întrebat:

Salutare
O intrebare pentru studenti. Preferati sa stati la camin sau cu chirie?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Eu stau la chirie. Nu suport ideea de camin, nu e pentru mine. Imi place sa stiu ca am intimitatea mea cat de cat, ca stau cu prietenii mei, dar nu chiar intr-o singura camera, ca imi pot gati ce vreau, cand vreau, ca am spatiu si conditii mai bune. Dar caminul e mai fain pentru cei ce iubesc viata de camin, petrecerile, care au rabdare si sunt intelegatori si open. Eu i-as strange de gat pe toti

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cred ca majoritatea ar prefera sa stea in chirie. Ma incadrez si eu aici. Din pacate, sunt, insa, nevoit sa fac naveta.

| GdX a răspuns:

Ai mei nu au avut posibilitatea sa ma tina in chirie si am stat la camin. Daca ma gandesc nu m-as mai intoarce in jegul din camin, dar daca ar fi sa mai fac facultatea inca o data as sta tot la camin. Nu regret cu nimic faptul ca am stat la camin. Este cu totul o alta viata. Pentru mine a fost ceva placut caminul, chiar daca budele erau murdare tot timpul, muzica se auzea din toate partile si de toate genurile, galagie, etc. A fost cea mai frumoasa perioada a vietii.

| RAY a răspuns:

Exista solutia de mijloc isi cauti o prietena si va mutati impreuna intr-o chirie si gata, eu personal nu as sta la camin e nebunie mare

| LoveSleep a răspuns:

Nu contează. Aș prefera însă, să nu fiu student.

| Staind a răspuns:

Chirie all day

| Mussette a răspuns:

Nu-mi prea place sa stau singura si daca as sta ca alta data cu chirie, as face mult pe drum. Asa ca prefer la camin, e mai aproape, gasesc mereu temele, proiectele de care am nevoie, uneori e placut. Dar astept sa termin si de perioada cu caminu. happy

| OverlyAnnoyedAccount0 a răspuns:

Dupa bugetul fiecaruia!
Toti ar sta la chirie, aproape.