| ♥•ßyencuţa•♥ a întrebat:

Am auzit undeva de ritualul fratilor de cruce. Stie cineva in ce consta acesta? Multumesc anticipat! Funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| HaHa_8983 a răspuns:

Buna.

Pentru infratire, tinerii imbracati in straie de sarbatoare se aduna in cete si isi cresteaza cu un cutit bratul stâng in forma de cruce, dupa care si le unesc, iar mai apoi din taietura sug putin sânge unul de la celalalt. Prin acest ritual sacru, ei devin frati de cruce sau surori de cruce. Tinerii sustin ca legamântul pe care il fac este sfânt si nu se desface pâna la moarte. Frati de cruce de acelasi sex se aleg in numar impar si fac numar par cu o persoana de sex opus. O data incheiat acest ritual pagân, flacaii si fetele merg in padure la marginea unui pârâu, unde arunca in apa buchete de flori, prin acest gest fiind sfintita legatura.

Eu asa stiam.

Sper ca te ajuta.
Byee.