| lora3u a întrebat:

:*
Am o problema, destul de delicata as putea spune. Pe 21 august trebuie sa merg la o nunta importanta, din familie. Problema este ca exact pe 21 ar trebui sa imi vina ciclul menstrual. Nu stiu cum sa procedez. Eu nu folosesc decat absorbante ( cele interne nu am incercat, dar sincer, inca nici nu vreau). O sa am voie sa intru in biserica, pentru ca mi-e cam jena ca domnisoara de onoare sa stau pe langa usa laughing)).
Inca o problema este ca nu cred ca voi fi in forma sa ma distrez la petrecere, pentru ca primele 2 zile ma simt rau, am scurgeri destul de abundente ( daca mai si dansez, va dati seama ca e Dunarea laughing ). Nu stiu cum sa procedez nici cu schimbatul de absorbant ( pentru ca va trebui destul de des, daca dasez ). Rochia mea e destul de lunga cu un fel de volane, si va dati seama ca ma va incomoda la baie... crying. Nu am mai trecut prin experiente de genul, si nu stiu cum sa procedez. Nu vreau sa stric nunta fetei cu problemele mele, si vreau si eu sa ma simt bine sa pot sa ma distrez, fara sa intrebe toti invitatii ce am si sa fiu nevoita sa dau explicatii. :-s.
Plus ca si tenul meu va deveni mai sensibil...
Cateva sfaturi, va rog, din partea celor care poate ati mai trecut prin asta, sau nu numai. Pwp :*

3 răspunsuri:
| lora3u explică:

Merci frumos fetelor :* voi incerca sugestiile voastre >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti intra in biserica, nu-i nici-o problema(mai ales in cazul de fata). Ia-ti la tine vreo 2 absorbante(dintre care unul de noapte, in cazul in care va iesi de sub control)si vata, pe care sa o schimbi ori de cate ori este nevoie.De asemenea sa ai la tine servetele uscate(sa ai in ce infasura vata pe care o arunci)si servetele umede.Va fi destul de dificil pentru tine, dar asta e situatia, nu ai ce face. Oricum, nu cred ca vei avea probleme extrem de mari, deoarece in primele zile ale menstruatiei si vara, mai ales, curge mai putin chiar si in cazul unui ciclu abundent.Succes.

| Nicole_3441 a răspuns:

Buna!
Am auzit ca vitaminaK intarzie ciclul, dar, din pacate nu am incercat si nu stiu ce reactii adverse aresadCred ca ar trebui sa incerci ''cele interne'', pentru ca sunt mai sigure, mai ales cand dansezi. Daca nu vrei, atunci foloseste absorbante+ vata hidrofila, ca asa tine mai multhappy
Mult succes si distractie placutalaughing:*

nicolewinking
Bafta!