| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu mama...
De cand ma stiu, nu m-a lasat sa fac nimic ce-am vrut ( daca era sa fac ceva... cum ar fi iesitul la un suc cu prietenii sau ceva ar fi trebuit sa o intreb pe ea si alte chestii d'astea si tot nu ma lasa)
M-a obligat sa ma duc cu ea la scoala ( de la gradinita pana ce am terminat generala abia am convins-o sa ma lase singur la liceu ) si nici sa ma duc in parc nu ma lasa. Parcul Tineretului este la cateva statii distanta dar nu ma lasa sa ma duc si daca m-as duce fara sa ii zic cred ca ar face o criza.
Nu stiu ce sa fac sa am si eu macar putina libertate straight face... rutina zilnica Luni-Vineri acasa-liceu-acasa-liceu, Weekend in casa nu mai suport dar nu vrea sa inteleaga... si daca ii zic ceva incepe sa urle si alte d'astea.
App: Mai stau si mult la PC ca n-am ce face toata ziua ma plictisesc inchis in apartament si ea cu tata imi zic ca stau prea mult la PC. Ce sa ma fac? ( desigur ca parintii mei se cam cearta aproape in fiecare zi... )

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Ia, stai la o discutie cu mama ta, si vezi ce asteapta de la tine. Sa fii robotul ei, sau ce vrea?
Spune-i ca nu esti multumit de cum te integrezi intre colegi.
Ca toti au activitati extrascolare si socializeaza : sporturi, invata impreuna, se distreaza impreuna, etc.
Si tu trebuie sa stai ca melcu : doar in casa?
Bine, eu iti spun cum sa te scoti, dar sper sa vrei sa faci ceva util in libertatea pe care ti-o doresti.
Te-am tzucat.