| anonim_4396 a întrebat:

Sărut mîna stimate doamne si domnisoare, de la ce vîrsă a ti inceput să purtati pantofi cu toc? Si cît de înalt a fost tocul primei voastre perechi? Vă multumesc mult. Funda evident.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Prima pereche de pantofi cu toc am purtat-o la 16-17 ani. Tocul era de aproximativ 6 cm.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la 17 ani dar port doar la ocazii speciale[maxim 5 cm]

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu îmi plac pantofii cu toc, deformează piciorul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze, de la ce vîrstă

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu port pantofi cu toc decat la ocazii. Prima data pe la 14 ani, tocul destul de inalt, dar avand in vedere ca port foarte rar, merita!

| Lynna a răspuns:

Buna. Asta depinde de fiecare fata. Eu Spre exemplu nu port tocuri si sunt in clasa a 10a. Poate si din cauza faptului ca sunt inalta. Si mi se par mult mai practici balerinii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi zicea mama ca atunci cand eram in burta purtam tocuri de 12 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam de pe la vreo 16 ani, dar purtam toc micut..cam 4-5 cm. Acum am 18 ani si la ocazii port pantofi cu toc, undeva la 12 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara!
Prima pereche de pantofi cu toc am purtat-o la 12 ani.
Tocul a avut 10 cm.
O seara buna!

| DoriKat a răspuns:

Cam prin clasa a 6-a am avut prima pereche de pantofi cu toc si sunt sigura ca nu aveau mai mult de 5 cm.

| CorneliaC a răspuns:

Pai din clasa a 12-a am inceput sa port pantofi cu toc si primele perechi aveau 5 cm. Acum sunt anul 3 la facultate si nu port mai mult de 10 cm. happy

| Funions a răspuns:

La 15 ani am purtat prima pereche de sandalute cu toc foarte mic, maxim 5 cm. Port rat pantofi cu toc pentru ca nu mi se par comozi. Ghetele cu platforma sunt bune iarna si vara opincutele cu platforma, dar la fel, destul de rar.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Sunt inalta nu am nevoie de tocurihappy