| Mihaela_Simona_1969 a întrebat:

Sinteti de acord ca trebuie facut practica in liceu, facut tate si chiar la cursuri le de formare profesionala?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Liceul e in mod normal o scoala de cultura generala. Facultatea sau postliceala, adica studiile de dupa liceu implica practica, specializare pe un anumit domeniu si formare profesionala.Fiecare cu rolul lor.Mai degraba as fi de acord sa se faca in mod obligatoriu educatie pentru sanatate, educatie sexuala, educatie rutiera si altele asemenea de folos in viata de zi cu zi pentru a preveni anumite neplaceri, greseli, pericole.
O seara placuta.

| ToKen a răspuns:

Desigur.