| PlAC a întrebat:

Slujeste Preafericitul Daniel pe Trinitas TV live.

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Sa fie fericit!

8 răspunsuri:
| oz a răspuns:

De la ce vine chestia asta cu "preafericitul"? daca poate explica cineva, ascult(citesc)

| cîrne a răspuns:

Cand aud de patriarhul daniel, nu-mi vine in cap decat ca-i modelul in viata al prostanacului. n-am inteles rostul postului.sincer u te-ai uitat? sau si u tot ca geoana... ipocrit?

| ady2607 a răspuns:

Adaug intrebarii lui OZ si intrebarea mea:dar "mult prea fericitul X"? ce inseamna expresia asta?

| ady2607 a răspuns:

Reformulez: de ce e prea fericit? dar de ce e mult prea fericit? in situatia in care e mult prea fericit, presupun ca ar putea sa o lase mai moale cu fericirea, si-asa, lumea astea e plina de nefericiti si cateodata mult prea nefericiti...

| PlAC explică:

Ce sa insemne altceva, decat "Preafericit"?
"Mult Preafericit" inseamna mai mult decat preafericit.

| PlAC explică:

Ady, e vina lor.

| PlAC explică:

E Preafericit pentru ca se bucura de bogatiile spirituale care iti dau pace, liniste, fericiri, bucurie, intelepciune.

| PlAC explică:

M-am uitat, da