| loredana14 a întrebat:

Spune-ti si mie cateva statusuri de prietenie!

Răspuns Câştigător
| Maysa a răspuns:

Servus!
*Nimic nu-ți poate schimba mai mult părerea despre un prieten ca succesul. Al tău sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin și pleacă, dar pe cei adevărați îi păstrezi toată viața.

*Drumul spre casă unui prieten nu este niciodată prea lung. Ca și calea spre inima sa. (The road to a frienda€™s house is never long.)

*Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunțat să mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Ferește-te de explicații. Dușmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicații. (Never explaina€“your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*Shea€™s my best friend. Break her heart and Ia€™ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fată: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai ușor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie. (Ita€™s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know youa€™ve got the greatest friends when the only time they make you cry îs when youa€™re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends dona€™t let you do stupid things alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship îs like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves uș anyway.

*Nu-mi spune cum să-mi aleg prietenii. Mă pricep la asta. Ca dovadă, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristețea din ochii tăi, în timp ce ceilalți se lasă păcăliți de zâmbetul tău.

*Cel mai bun motiv să mergi la școală: prietenii.

*Un prieten adevărat e greu de găsit, și mai greu de părăsit și imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Dacă săruturile sunt valuri/ Îți voi da o mare./Dacă îmbrățișările sunt raze/ Îți voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/Îți voi dărui toată galaxia /Pentru ea.

*Sunt înconjurată de îngeri. Îi numesc simplu PRIETENI. (Ia€™m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toți cei care vor intra în viața ta, numai prietenii adevărați vor lăsa urme în inimă ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevărat e acela care îți accepta trecutul, te sprijină în prezent și te încurajează în viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*O prietenie care ia sfârșit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*A friend in need is a friend indeed!

*Prietenia este egalitate armonioasă.

*Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. €“

*Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.