| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum se calculeaza media la Romana sau la Mate. Ca am cam uitat. big grin thinking

Răspuns Câştigător
| Allinna12 a răspuns:

Nu se face asa marutza laughing. Ma rog. da se aduna toate notele se imparte la cate sunt, dupa inm cu 3, aduni nota de la teza si imp la 4 :dbatting eyelashes.

3 răspunsuri:
| Maraaa a răspuns:

Se aduna toate notele apoi se impart la cate sunt big grin

funda :X:X:?

| AsiSoyYo a răspuns:

Deci : (media inmultitcu 3 + nota de la teza ):4. Adica media x 3 + teza totul supra 4.

| Noemy99 a răspuns:

Se aduna toate notele, se impart la cate sunt, apoi rezultatul il inmultesti cu 3 si apoi aduni nota de la teza si totul impartit la 4
big grin...asa se face si la mate si la romanabig grin