| maadutzza a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste cuvinte care sunt folosite de adolescenti dar nu prostii ca am de facut ca tema la romanalaughinglaughing

Răspuns Câştigător
| DennyxD a răspuns:

Pai cele din argou si jargon.cuvintele din argou sunt folosite in special de un grup restrand, ex elevi. exemple: diriga, profu, vagabond etc. si in jargon intra cele moderne pe care le foloesc si unele persoane mai mari uneori. ex: job, cool, trend etc. funda pls?blushinglove struck

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Naspa
tare
cool
treny
marfa
mititica
profu
dirigu
cocalar/pitipoanca
loser
nasol
ok