| EternalVampire a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste formatii de rock romanesc... FUNDA

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Salut! Caută pe www.metalhead.ro şi www.metalfan.ro (cauţi la "Trupe" şi alegi ţara. Totuşi să-ţi spun şi eu câteva de rock şi metal... Truda, Negură Bunget, Iris, Phoenix, Cargo, Legacy, Luna Amara, Viţa de Vie, Sanctuar, Altar, Celelate Cuvinte, Cadavrul, Pistol cu Capse, Cap de Craniu, Omul cu Şobolani, Antidot, Avatar, Alternosfera, Bucovina, Oliver, Pills of Trust. Hai că aici toate genurile şi subgenurile rock-ului.

2 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Laba,satana,homosexualitate,droguri->rock si probabil si rock romanesc.Succes!

| Brâncuşi a răspuns:

Addicţion--->Brâila,oraşul meu natal.