| OvIaTaNeBuNa a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte interesanta care sa o citesc.
Sau ce carte ati citit si v-a placut? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

E greu sa-ti recomande cineva o carte nestiindu-ti varsta si gusturile literare. Eu am cca 7-8. 000 carti in calculator in format word, zipp si pdf. As putea sa-ti trimit daca as sti ce gen iti place.

12 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Al doiela GRAAL de Boris von Smercek. (de cand am citit cartea am in minte numai numele de Fitzgerald laughing). e aventura, dragoste, curaj, spirit de echipa, sacrificiu, interesanta happy

Abh
| Abh a răspuns:

Eu ti-as recomanda Arkadi & Boris Strugatki - Picnic la marginea drumului, dar ma simt in inferioritate cand vad titluri "mari" ca Amurg, New Moon...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Elevul Dima dintr-a 7-a -Mihail Drumes
Bucuria de a trai- Emile Zola
Singur pe lume -Hector malot
Adela - G. Ibraileanu

| M.madallina a răspuns:

Busola de aur sau robinson crusoe

| BabyPink a răspuns:

Amurg, New Moon, Eclipse de Stephenie Meyer
Sunt superbe love struck

| Mariella a răspuns:

"Recviem pentru un vis" [ nu imi amintesc autorul ]
sau "Minciuni periculoase", de Lisa Unger

| MissD a răspuns:

Cismigiu &Co de grigore bajenaru
Elevul dima dintr'a 7a de mihail drumes
Papillon de Henri Charriere
Palatul Lunii de Paul AUster

=> cartile mele preferate si ti le recomand

| theodoraafi a răspuns:

Paulo choelio: alchimistul, brida, veronica se hotaraste sa moara, 11 minute
romanul adolescentului miop, elevul dima dintr-a 7(este bestiala) ce putin mie mi-a placut foarte mult

| Sperietoarea a răspuns:

Eu personal asi citi o carte despre dinozauri.

| DoOdO a răspuns:

Cismigiul &Comp. de Grigore Bajenaru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnul lui Zorro-Johnston McCulley asta citesc acum si imi place la nebunie! love struck

| dorina02 a răspuns:

Ai putea incerca "Sherlock Holmes" de Arthur Conan Doyle sau "Licean odinioara ". Eu le-am citit si rascitit de foarte multe ori, citestele si nu vei regreta!