| Shuellen a întrebat:

Stau jalnic la capitolul LIMBI STRAINE.Vine si scoala eu numai stiu nimic sad am trecut clasa a 7-a si habar n-am sa leg o fraza in engleza, franceza... Vreo idee cum se invata repede limbile astea doua macar. Voi ati trecut de la jalnic la vorbit fluent limbi straine?

2 răspunsuri:
| purpleice a răspuns:

Pai eu fac italiana si engleza la scoala.italiana fac din clasa 1 si acum am trecut a-8-a.si am invatat-o de mica si o stiu f bine acum, iar engleza am inceput sa fac din clasa a-5a.atunci eram varza, in clasa a-6-a am inceput sa invat si eu ceva, iar in clasa a-7a, mi-am pus meditator, si acum stiu destul de bine engleza, si o sa mai fac ca vreau sa invat sa vorbesc f bine. te sfatuiesc sa-ti pui mediator daca vrei rezultate bune si intr-un timp destul de scurt, atlfel nu stiu cum ai putea. succes.

| LittleDreamer a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta niste carti(lectura). Vezi ca sunt si pentru incepatori. Ce cuvinte nu intelegi le traduci cu Google translate si merge repede.Incearca! Si spune-mi daca mergewinking
Spor!