| blairelovesmusic a întrebat:

Stie careva un site sau mai multe de unde as putea sa-mi cumpar un pandantiv de aur, in afara de cele care au preturi mari? Ma refer la Teilor, Pandora si alte site-uri de genul asta. Am vazut un site numit "iDiamonds" dar nu am incredere in el. Nu cred ca au aur adevarat, preturile sunt mici dar au si preturi mai mari. Nu am mai comandat niciodata bijuterii de pe internet si nu vreau sa risc. Am 350 de lei. Cred ca sunt putini, dar doar atat am.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu vrei sa ristic nimic eu te sfatuiesc sa mergi intr-un magazin fizic autorizat.Pe net bijuteriile din imagini sunt adesea numai niste randari care arata intr-un fel din cauza luminii generate artificial si e foarte probabil ca in realitate sa le percepi altfel, in primul rand din cauza marimii si apoi a altor caracteristici.Una e sa mergi acolo sa probezi si alta e sa comanzi de pe net.Mie imi place sa aplic aceasta regula indiferent ce cumpar, insa deisgur ca tu esti libera sa procedezi cum doresti.De exemplu, poate gasesti ceva fain in bugetul tau la Sabrini(au si site), e destul de popular, cu magazine in toata tara si au preturi pentru orice buget, multi cunoscuti au cumparat de la ei fara probleme.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

B&B -au și preturi decente. Ai și câteva variante care se încadrează in bugetul tău.