| BiancaDenisa a întrebat:

Stie cineva ce posibilitati de continuare a studiilor exista daca as da la liceu la profil filologie? dar daca as da la pedagogie? Mie mi-ar placea sa continui facultatea de jurnalism, dar as vrea sa stiu daca pot continua o astfel de facultate dupa unul din cele doua profiluri de mai sus. Eu invat la un liceu Pedagogic (Timisoara mai exact) si as vrea sa continui cu liceul tot aici, pentru ca mi-ar fi greu s-o iau de la capat intr-o alta scoala.Deci... ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Nu conteaza profilul, ci facultatea.

| katey3 a răspuns:

Nu conteaza la ce profil esti in liceu, poti aplica la ce facultate vrei dupa. O sa conteze media de bac sau ce mai schimba ei in invatamant pana atunci. Dar in principal, stai linistita.