| KlaudyaAddha a întrebat:

Stim ca o sa vina in curand Craciunul...Asa ca vreau sa va aud raspunsurile: Pentru voi, cum ar fi un Craciun de vis? Cum l-ati petrece? Cu cine? Ce cadouri ati vrea sa primiti? Astept raspunsurile voastre... happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Craciunul ideal,din punctul meu de vedere,este cel petrecut alaturi de cei dragi, uneori, persoane pe care le vezi o singura data pe an.Nu prea conteaza unde il petreci atat timp cat esti inconjurat de persoanele pe care le indragesti cel mai mult.Cat despre cadouri...imi este indiferent,niciodata n-am privit Craciunul ca pe o posibilitate de a primi sa oferi cadouri (desi face parte din traditie)ci,mai degraba,ca o ocazie perfecta de a face cat mai multe lucruri impreuna (gen: cumparaturile,atunci cand eu cer un bax de Coca Cola,iar tata se face ca ploua whistling impodobirea bradului, cand fratele meu agata doua globuri si dispare ca "magarul in ceata", pregatirile pentru masa de Craciun etc.)pe langa asta poti fredona diferite colinde fara ca cei din jur sa se uite la tine ca la extraterestrii (desi eu fac asta si in toiul verii laughing )

1 răspuns:
| DreamBubbles a răspuns:

Pentru mine un craciun de vis inseamna un craciun alaturi de familie, prieteni si cei dragi.As vrea sa il petrec la munte, pe partie iar seara sa stau la masa cu cei mentionati mai sus. Cadourile care mi le-asi dori ar fi multa sanatate, un Iphone 3 sau 4, un laptop numai al meu, o imprimanta, un router wirelles iar lista poate continua cu multe alte lucruri insa cele mai importante sunt sanatatea si bucuria. Aceasta este doar parerea mea despre un craciun ideal. Nu-mi sariti in cap daca nu va convine.