| coralia_5862 a întrebat:

Stiti cumva care sunt cele mai mari lacuri din europa? am gasit numai lacuri din lume laughing)) si nu nu e pentru la scoala tongue cine sti dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Aurorah a răspuns:

Buna!
Lacul Balaton (este lacul cel mai mare din europa centrala)
Lacul Neusiedler(acesta este din Austria)
Lacul Baikal(format in Rusia)
Lacul Vostok(format in Antarctica)
Lacul Great Gleen(format in Scotia)
Lacul Birkat Ram(din israel--nu o sa gasesti mare lucru despre el pe limba noastra numa pe engleza)
Lacul Superior(de preferinta in engleza "Lke superior"format in america de nord)
Lacul Michigan(format tot in america de nord)
Lacul Lacul Huron(aflat tot in america de nord)
Lacul Erie(aflat tot in america de nord)
Lacul Ontario(format pe provincia canadiana ontario la nord iar New York la sud )Doar atat am gasit happy
Am avut ce cauta prin carti sa te ajut!happy
Larevedere!