| loveisfreedom a întrebat:

Stiti niste modalitati prin care sa imi sporesc creativitatea? locuri,fotografii,povesti, citate. funda pentru cel mai eficient raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti sporesti creativitatea ca sa faci ce?
Sa scrii, sa desenezi? Pentru ca daca da, eu am invatat ca cele mai multe idei imi vin in timp ce lucrez. Nu poti realiza un desen pana nu tragi o linie pe foaia aia! Inspiratia vine in general atunci cand incepi sa te implici in ce faci.
Daca vrei sa-ti dezvolti creativitatea in general, cam tot asta trebuie sa faci, sa incerci. Cat despre fotografii, citiate si povesti nu prea as stii ce sa iti recomand pentru ca nu stiu ce te inspira in general...
A, da! Inca ceva: incearca sa gandesti outside the box in toate activitatile creative care ti se cer de exemplu la scoala. Cauta sa iti pui mereu amprenta si sa faci lucrurile putin diferit. Asa iti vei dezvolta creativitatea.

1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

Citeste cat mai multe carti, din toate domeniile sau din ce te intereseaza. Fara creativitate nu poti face nici fotografii, nu poti scrie nici povesti, nu iti dai seama de adevaratul inteles al citatelor etc. Spor!