| Dorinel09987 a întrebat:

Stiu ca se scade un punct la fiecare 20 absente nemotivate dar scrie ca sau la 10% din nr de ore pe an.Problema e ca am peste 40absente si am materii unde depasesc 10%. Intrebarea e voi ramane repetent?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La feicare 20 de absente se scade 1 punct la purtare.
tu adac ai peste 40, inseaman ca ai deja 8 la purtare si daca continui sa jaungi la 60 de absente, ti s emai scade inca un punct.

| dullcat a răspuns:

Oare nu ar fi trebuit sa iti pui aceasta intrebare inainte de a aduna atatea absente? Hai sa fim seriosi, chiar nu este asa de greu sa mergi la scoala si sa dormi in ultima banca din clasa, macar prezentul sa-i primesti in catalog daca chef de invatat/activitate la ora nu ai. Vorbeste cu diriginta/dirigintele si nu mai aduna absente daca tii catusi de putin la viitorul tau si mai ai un gram de responsabilitate in tine.Bafta.

| LisaJulie a răspuns:

Vei rămâne cu mediile neîncheiate și va trebui sa mergi la vara sa le închei