| Popescu_Irina_Ștefania_2000 a întrebat:

Sunt certata cu o prietena...
M-a blocat pe orice rețea...
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Move on, se va trezi singura la realitate. Mereu mi s-a parut destul de copilareasca treaba cu block-urile pe toate retelele de socializare doar din cauza unui conflict, cel mai probabil minor.

| danay72 a răspuns:

Vorbește cu ea personal și încearcă să rezolvi problemele. Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Dacă nu rezolvi nimic, aminteste-ți că prietenul adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Poate nu e o prietenă adevărată.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Las-o in pace o vreme. Daca nu vorbeste cu tine, poate chiar are un anumit motiv. Chiar daca poate nu iti place situatia, nu este corect sa o impui sa vorbeasca cu tine.Cel mai bine este sa iti ceri iertare de la ea si sa o rogi sa va impacati.

| AdrianVoicu a răspuns:

Iti vezi de viata ta

| Popescu_Irina_Ștefania_2000 explică:

Ea se supăra cam des din luna asta.Cred ca e din cauza ca am descoperit o fata care chiar îmi place, stau cu acea fata dar ele nu se suporta și asta duce mereu la conflict.