Întrebare recomandată | Alisse a întrebat:

Sunt curioasa, voi cum reusiti sa faceti fata prejudecatilor? Va afecteaza sau incercati sa ignorati parerea altora? Eu sunt o persoana mai sensibila si imi este cam greu sa nu imi pese de "gura lumii".

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Prin raţionalizare şi autocontrol.
Le privesc obiectiv (pe cât se poate), văd că sunt nişte prostii demne de dispreţ şi realizez că nu merită să le acord atenţie, să le iau în serios sau să le las să mă afecteze.

41 răspunsuri:
| Sabiiina a răspuns:

Da-i in colo pe cei care vorbesc aiurea! Incearca sa-ti impui sa fii indiferenta, gandeste-te " este un prost/o proasta, nu am intereseaza ce zice". Tot spunandu-ti asta tie insati o sa te ajute cat de cat, o sa iti intareasca caracterul. Si eu sunt cam sensibila, dar ma imobilizez imediat, ma incurajez singura pentru ca nu merita sa-mi consume energia