| Wlaslov a întrebat:

Sunt elev la o școală de arte marțială și, recent, am fost implicat într-un conflict în care am fost implicat eu, fratele, vărul și cumnatul meu contra la niște țigani de pe strada noastră motivul fiind un accident. Mai exact eu, fratele meu, vărul și cumnatul meu, în timp ce ne deplasam spre casă cu căruța, am atenționat și am înjurat un copil de etnie rromă ce se deplasa nestingherit pe jumatea drumului și pe care l-am avertizat puțin vulgar că nu-i bine că se deplasează pe carosabil și după ce am poposit la o cârciumă din satul respectiv, ne-am trezit cu două dube care au oprit în fața magazinului unde noi am făcut o mică pauză și din care au coborât vreo 8 țigani care au venit înspre noi cu răngi și topoare în mână pe motiv, probabil, că ne-am luat de acel tânăr care, mai mult ca sigur, face parte din familia lor și noroc că patronul magazinului are gratii pe telecomandă la intrarea în magazin și a reușit, într-un timp extrem de scurt să pună gratiile la uși și geamuri și până la urmă am chemat poliția și am scăpat. Întrebarea mea pentru voi este următoarea: Oare ce se întâmpla dacă țiganii năvăleau peste noi, în magazin, unde eram deja baricadați?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de atitudinea și reacția voastră. Conflictul se continua cu bătaie, pe care ați fi încasat-o ei fiind cu superioritate numerică și înarmați. Iar bătaia se putea solda pentru voi cu vătămări corporale. Sau și mai rău.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil daca nu continuati scandalul... doar va amenintau.

| LoveSleep a răspuns:

Mie mi se pare trist ca voi mergeti cu caruta si tiganii cu dubele.