| Jasminfl a întrebat:

Sunt in ultimul an de liceau si as dori sa intru la facultatea de sociologie si antropologie din timioara cu taxa. Dar locuiesc in strainatate si nu am fac scoala in romania asa ca nu stiu foarte bine limba. As dori sa aflu informati despre media care imi trebuie, actele. etc. Din pacate pe net nu am gasit nici o informatie. Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Pentru mai multe informatii te poti adresa la secretariatul lor (trimitandu-le un e-mail sau sunand). Media si actele se vor afisa mai tarziu (prin vara). Din ce-mi mai aduc eu aminte ai nevoie de :
-diploma de bac(original sau copie legalizata, oricum asta se ia dupa ce iei bacul la vreo 2 saptamani dupa si prin urmare ai sa te duci cu adeverintza de bac) sau adeverintza de bac(legalizata sau original, in cazul in care dai la 2 sau mai multe facultati o sa ai nevoie de legalizare a adeverintei de bac, iar originalul de obicei se pune la facultatea la care doresti sa intri iar copia/copiile la celelalte facultati unde mai dai);
-adeverintza medicala;
-foaia matricola;
-3 poze de buletin (sau mai multe);
-bani sa platesti taxa de inscriere;
-copie legalizata dupa certificatul de nastere. Astea sunt in mare actele necesare, acum actele difera de la facultate la facultate, pentru unele trebuie sa mai faci si-o cere de inscriere (care se ia de la facultate). Mai exact o sa afli prin vara cand se vor afisa pe site-ul lor (media si actele necesare)

1 răspuns:
| Jasminfl explică:

Mersi mult sadness pentru ajutor!