| 1997biju a întrebat:

Sunt la profilul stintelor naturi si avem de ales la bac chimie, informatica, fizica, biologie
deci daca dau examen la chimie si info
pot sa intru la medicinia?
si daca ati alege voi dintre materii care leati alege?

1 răspuns:
| LittleEvil666 a răspuns:

1 la mana la profilul Stiinte ale naturii nu dai BAC Informatica si nu ai de ales daca dai sau nu.
2 la mana ai de ales doar UNA repet UNA dintre cele trei materii de baza ale profilului Stiinte ale NAturii si adica CHIMIE, FIZICA SI BIOLOGIE.
3 ce zici tu la bac sunt competentele digitale si pe alea le dai oricum
4 la medicina se da biologia mai mult
la farmacie chimia.

Iti zic eu sunt la profil de Stiinte ale naturii.