| TheDevilIsHere a întrebat:

Sunt noua pe site si nu stiu ce e aia funda sad...imi poate spune cineva? va rogpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Răspunzi la întrebări după cunoştinţele şi experienţa ta iar persoana care pune întrebarea, dacă e mulţumită de răspunsul tău(dacă acesta e util, complet, inteligent, etc), ţi-l va premia cu funda respectivă. Asta reprezintă funda-aprecierea pe care o primeşte răspunsul.Bineînţeles, e valabil şi invers când tu pui întrebări şi ceilalţi îţi răspund. Dacă tot eşti nou-venită, pe lângă urarea de bun venit, te rugăm să nu te molipseşti cu nesuferitul obicei de a cerşi fundiţe la fiecare răspuns dat, mulţi utilizatori te vor "răsplăti" cu voturi de stupid pentru asta!

3 răspunsuri:
| Anelise_2071 a răspuns:

Fundita este o prostie, este un premiu care se da la cel mai bun raspuns.Se mai spune la ea si raspuns castigator, cand vrei sa-o dai apesi pe fundita aia gri la raspunsul preferat dupa te intreaba:Vrei sa declari raspunsul ca fiind castigator, daca esti sigura trebuie sa dai "Da" si ai pus fundita, majoritatea scriu "Fundita" ca aproximativ toti vor sa raspunda pentru ea, nu pentru a ajuta omul respectiv.

| Spufff :x a răspuns:

Pai.Cand cineva iti raspunde la o intrebare de a ta. si sa spun ca iti place in mod deosebit ii dai Fundita :X aceasta se afla in dreapta raspunsului utilizatorului :X si scrie sub fundita "declara castigator" ceva de genu. bafta love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funditele sunt, de fapt, raspunsurile castigatoare.Li se spune asa deoarece atunci cand un raspuns de-al tau e declarat castigator, la profil(sub poza)apare o chestiuta mica cu foarma de medalie.