Apache
| Apache a întrebat:

Sunteti uneori dezamagiti de voi insiva?

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, bineînţeles. Sau de aşteptările mele.
În general, aşteptările stau la baza tuturor dezamăgirilor.

| Bacemi a răspuns:

Nu doar uneori.
La fel ca si @aalbinutza, am un talent aparte de a ma pune in situatii ciudate, sa complic lucrurile mai mult decat e cazul.
Ma dezamageste la mine ca nu exista echilibru intre gandire, sentimente, vorbe si actiune.
Ma contrazic de multe ori.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Foarte rar spre niciodată pentru că am învățat de mult să nu mai pic în capcana de-a-mi seta așteptări nerealiste.
Prefer să-mi setez obiective mici și să le depășesc, decât să-mi setez obiective imposibile și să-mi consum nervii că nu le-ating niciodată.

Relevant:
„Îmi pasă ce crede lumea doar când rămân blocat în veceu/
În rest e foarte important doar ce cred eu." - Cheloo.

| mona a răspuns:

Da...uneori sunt dezamagita si chiar pesimista

| carpediem a răspuns:

Nu stiu daca chiar dezamagit, insa regret ca nu pot mai mult sau ca nu am facut mai mult. Poate am gresit mult. Deseori aleg calea cea mai sigura, dar cea mai grea, ca apoi sa vad ca se putea mult mai simplu insa nu doream riscuri. E greu cu deciziile.

| Bondarel99 a răspuns:

Da,eu am un talent innascut de a ma pune in cele mai penibile situatii, nu stiu cum, dar reusesc de fiecare data, desi nu vreau.Si stiu ca in viata iti trebuie mai mult tupeu ca sa ai de castigat, dar eu am o fire cam slaba sad

| Apache explică (pentru Bondarel99):

Lasa mai albinutzo...candva o sa devii bondarwinking

| IlegalSmile a răspuns:

De multe ori. mai ales când i-au note mici, mama îmi tot spune " o să ţi-o întrepţi. vei lua notă mai mare"... dar nee, atunci când iau notă mică pe moment sunt foarte dezamăgită de mine...

| Musique a răspuns:

Da.(depinde de situație)

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, inca cum.

| DNSK a răspuns:

Uneori da, si at imi dau mai mult curaj si energie si putere ca sa merg mai departe. pur si simplu ma ambitionez. n-ar trebui sa facem asta, daca noi pe noi ne dezamagim, atunci ce sa mai cerem de la cei din jurul nostru?

| Dariusuu a răspuns:

Uneori da.

| DDCC a răspuns:

De multe ori, însă știu că ce am făcut eu cu mâna mea doar eu mai pot repara, ceilalți mă pot ajuta cu sfaturi dar totul depinde de mine. Cum e vorba aia - Capul face, capul trage -.

| Kasia a răspuns:

Da.dar mai des de oamenii din jur

| Delicacy a răspuns:

De mine, uneori...dar de ceilalţi, mai tot timpul.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Aşa-ţi trebuie dacă ai aşteptări de la cei din jur tongue

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Păi chiar că aşa îmi trebuie...
Dar ce ar trebui să am de le cei din jur, dacă nu aşteptări?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

A trebui să ai ceva de la cei din jur? Adică, e obligatoriu?

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,ar trebui.Dar se pare că tot ceea ce îţi oferă sunt iluzii şi alte chestii superficiale.Nu am nevoie de aşa ceva de la nimeni.Tot ce pot spune, e că îmi bag... ceva în ipocrizia lor!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Nu-i mei bine de mine, care n-am cum să fiu dezamăgit pentru că n-am aşteptări de la cei din jur?
Şi încă mă port super drăguţ cu toată lumea... după cum ai observat.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Dacă prin a te comporta drăguţ înseamnă să arunci un bocanc în cap, sunt de acord.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Neah, nu aşa se face.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Dar cum se face? În afară de a da la toată lumea din ţigările tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt dezamgita de mine...toti putem mai mult iar cei care zic ca sunt inseamna ca nu se incred in ei si sunt prea duri cu ei insusi.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Doar uneori?raised eyebrows

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

"DEZAMAGITI" e putin spus... poate mai mult deoarece nu pot face ce am eu in minte si nu ma pot descurca in cele mai serioase situatii. Si nu din cauza mea, din cauza persoanelor din umbra mea...

| Cuvântul1 a răspuns:

In viata asta orice om este uneori dezamagit de el insusi, dar asta ar trebui sa ne motiveze sa mergi mai departe.

| beyondbirthday a răspuns:

Da, pentru ca stiu ca pot mai mult de fiecare viata, si pentru ca am aflat ca in viata nu iti merge intotdeauna perfect, totusi nu stiu cum unii reusesc sa aiba o viata perfecta, fara dezamagiri.

| armygirl a răspuns:

Mereu...insa ma repar imediat, dar e foarte greu, imi aduc aminte de ce sunt dezabagita si ma intristez

| AlleAlexandraAlexutza21 a răspuns:

Da uneori cand fac ceva rau sau imi pare rau de ceea ce am facut...

| adekphobay a răspuns:

Cateodata...

| Babygirl2001 a răspuns:

Da,de multe ori.Nu insemna ca daca unii oameni te cred un om foarte bun, nu inseamna ca esti perfect.Mi s-a intamplat asta de o gramada de ori straight face. Sunt foarte incapatanata laughing si asta duce uneori la riscuri foarte maei oh go on.