| mihaa a întrebat:

Tarhicardia se poate face si pe atac de panica? va multumesc

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu stiu daca te poti imbolnavi de tahicardie din cauza asta, dar cu siguranta poti face un episod de palpitatii si ritm cardiac accelerat...

| MaliciousDeath a răspuns:

1.Atacul de panica se genereaza in situatii de stres, lucru care stimuleza secretia de adrenalina.
2.Adrenalina reprezinta hormonul principal responsabil de accelerarea frecventei batailor inimii, adica tahicardie.
3.Da.

| Madayna a răspuns:

Si eu sufar de tahicardie sinusala dar la mine s-a declansat din cauza unor probleme cu tiroida. Cert e ca un atac de panica am avut dar nu pot sa-ti zic cu siguranta, ca din cauza atacurilor de panica faci tahicardie.