| yuhu a întrebat:

Tinctura de propolis este buna pentru eliminarea acneei? Daca da, atunci cum se aplica?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul de ten, dar in general, tinctura de propolis se aplica pe cosurile stoarse si dezinfectate pentru a grabi vindecarea acestora. Poti incerca, dar nu-ti garantez ca vei obtine rezultate satisfacatore. Aplica(cu ajutorul unui betisor de urechi sau chiar o bucatica de vata)tinctura diluata de propolis si las-o sa actioneze cat mai mult posibil. Un tratament pe care l-am folosit si am obtinut mereu rezultate satisfacatoare(l-am folosit si cu intreruperi si am obtinut rezultatele dorite de fiecare data)este Zineryt-ul, pe care il recomand calduros si pe care l-ai putea incerca(asta daca nu ai facut-o pana acum). Daca te hotarasti sa folosesti Zineryt, consulta un dermatolog pentru a te asigura ca totul e ok daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).