| ioanacoruga4567 a întrebat:

Știți vreo metoda prin care pot scăpa de alunițe? Am câteva pe față și mă complexează, nu sunt ieșite în relief, dar mă deranjează. As vrea sa îmi răspundă persoanele care au folosit vreun produs ceva și chiar le-a mers. Fără laser sau altele, vreau ceva natural, nu metode care pot dăuna in vreun fel. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Alunite sau excrescente? Unia la excrescente le zic alunite,deci tot ce este sub piele, acele pete micute se numesc alunite sau pistrui popular,
Excrescentele alea cred ca au alt nume, nu stiu eu asa cred, nu zic co fi ca mine dar trebuie sa existe o diferenta intre ele.
Stiu oamenii numeau excrescentele alea negi prin nele zone, depinde de zona banui, iar alea sub piele alunite.

| raMLesS a răspuns:

Nu exista natural.
Daca vrei sa faci cancer, da-te cu tot felul de prostii pe fata si avariaza-le.
Daca vrei sa scapi de ele fara sa dai in altele, mergi la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce să te complexeze? Pentru unii sunt chiar ceva atractiv alunițele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural nu există. Dă cu fond de ten peste ele.

| UnDiavol a răspuns:

Din câte știu cu laserul puteai face asta altele nu știu