Tu ce ai face pentru a sustine pe cineva?

Cand lupti sa-ti implinesti un vis, cea mai grea batalie o porti cu tine: iti descoperi limitele, te zbati sa ti le invingi, te provoci  si reusesti sa te autodepasesti.

Cel mai bun exemplu este Florin: un nevazator pe care nimic nu il impiedica sa-si faca propriul maraton olimpic: 2.000 de kilometri pe bicicleta, pana la Jocurile Olimpice, de la Arad pana la Londra. Alex, cel mai bun prieten, ii va fi alaturi in aceasta calatorie si vor ajunge in capitala Marii Britanii in prima saptamana a jocurilor olimpice.

Ei vor arata lumii intregi ca fiecare dintre noi poate participa la propria Olimpiada. Pentru ca vrem sa le fim alaturi si suntem mandri ca-i putem face cunoscuta povestea, va propunem sa le transmitem un mesaj de incurajare, mai ales ca azi e si ziua de nastere a lui Florin! Calatoria poate fi urmarita in timp real pe site-ul dedicat sau pe aceasta pagina de Facebook.

Aici va puteti inregistra si mesajul audio pentru ei. Haideti sa le fim alaturi!

Alexandra - TPU

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Admirabil!

La mulți ani, Florin, și multă baftă!
Toate respectele mele.

| Anonima264 a răspuns:

Mult Succes!

| Anonima264 a răspuns:

Noroc!

| blueSky_3324 a răspuns:

RAR MAI INTALNESTI ASTFEL DE OAMENI, cu o vointa de fier care sa-ti depaseasca propria conditie fizica. Inimaginabil.un exemplu de luat in seama si de urmat, mai ales de catre tinerii din ziua de azi, care au uitat cu desavarsire de adevaratele coduri morale, nescrise, dar totusi stiute de catre mai vechile generatii. L-as incuraja si sprijii psihic si fizic in permanenta. De apreciat! JOS PALARIA IN FATA UNOR ASTFEL DE OAMENI, CARE SUNT EROII ZILELOR NOASTRE.