Tu cum reactionezi cand iti suna ceasul dimineata?

Se pare ca, uneori, nici macar cainii nu sunt incantati la auzul alarmei.

58 răspunsuri:
| ChalkOutline a răspuns:

Inca 5 minute, te rog.

| Elenaeli22 a răspuns:

Da, il sting si imi pun plapuma in cap, apoi peste 10 minute ma scol.

| Sieb a răspuns:

De fiecare dată îmi trece prin minte acelaşi gând: Încă 5 minute! după care mă ridic...şi mă pun la loc

| Capi a răspuns:

Depinde motivul pentru care suna este si el pus să sune cu un scot happy de obicei il opresc

| Pendek a răspuns:

Foarte simplu il setez sa sune cu jumatate de ora mai tarziu daca sunt foarte obosit.

| missmarvel a răspuns:

Mă enervez şi mă târăsc jos din pat

| Francescuta9 a răspuns:

Eu cand aud alarma dau cu perna in ceas si daca tot suna, ma bag sub perna si incerc sa dorm pana imi dau seama ca am scoala waa

Si ii dau un pumn sa taca. laughing

| aria1996 a răspuns:

Ma intorc pe partea cealalta si imi pun perna in cap

| clauboos a răspuns:

Laba fac laba

| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Cand imi suna alarma dimineata de obicei ma trezesc.

| Pocahontas6 a răspuns:

Eu nu il aud.Pot sa pun si 2-3 alarme ca tot degeaba.Asa ca mi-am facut in asa fel programul sa nu am treaba dimineata.

| Adriano69 a răspuns:

Nu reactionez... laughing

| LiviuCLA a răspuns:

Hm... cum reactionez straight face? Pai imi vine sa il distrug si sa ma culc la loc dar. de reactionat n-am cu sa reactionez ca asta e viata trebuie sa ne trezim happy.
Stiiu ca e greu dar asta e!
P.S. Incepe scoala si apoi tot ceasul il auzim laughing

| valyt17 a răspuns:

Simplu, ma trezescwinking

| Carmensita275 a răspuns:

Imi inchid telefonul

| jaqen a răspuns:

Mi s-a format reflexul de a il opri in somn.

| Alina3000 a răspuns:

Nu-mi place deloc cand il aud, il opresc si ma trezesc sau il opresc si adorm la loc

| Daniela019960 a răspuns:

Nu-l audhappy

| Herculescu_Mihail_1971 a răspuns:

In cele din urmă il sesizez si ma trezesc. (Dar ce-mi spun deseori in gând,iar uneori cu voce tare,este treba mea). Totusi,pentru că aud ceasul că sună,de obicei ii mulțumesc lui Dumnezeu ca m-a tinut in viata pentru incă o zi. La mine problema e când dorm ca porcii,și nu aud ceasul sunând, mai ales dacă prin asta ratez o intâlnire importanta, sau o calatorie de afaceri. Atunci mă iau toți nervii, dar de obicei îmi mușc limba, și reușesc să mă stăpânesc.

| AlexandraDeeaAlle a răspuns:

Eu ractionez rau laughing
Mai ales ca incepu scoala
Iau in colan langa mine in pun langa pat telefonul langa si daca suna ciocanul si ii dau una. Dupa aia somn de voie rolling on the floor

| ThinkPositive a răspuns:

De obicei îl amân, dar sunt şi dăţi când mi-e lene şi îl las să sune.

| ElenaaaaaUVN a răspuns:

Mi-am pus la alarma o melodie pe care o ador, de fiecare data cand suna alarma stau pana se termina melodia, apoi ma trezesc si is toate bune. big grin

| Gordon_Drake_1997 a răspuns:

Il arunc cat mai departe de aici.

| FruTTaHacker a răspuns:

Da eu fac mai rau.

| DaniBoss49 a răspuns:

Eu ii scot bateria si ma culc la loc laughing)

| LaurentiuMusic a răspuns:

Reactionez normal, ma scol happy

| Rinadina a răspuns:

Il inchid sau ma trezesc