| maimutzica a întrebat:

Ufff`toata lumea vrea diete pentru slabit, numai eu vreau sa ma ingrashee hee. Am 1.75 cm si 57 kg. aveti vreo idee cum as putea sa ma mai ingras putin, ce sa mananc( imi place sportul la nebunie-handbalul si probabil ca din cauza asta nu se depune, in plus parintii nu sunt grasi... dar eu tot vreau sa ma ingrasbig grin! Daca aveti vreun sfat... vreo idee!? pup

7 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Daca esti fata nu e chiar necesar sa te ingrasi! Daca esti baiat nu stiu decat ca depinde de metabolismul fiecaruia! De obicei fetele care plang mult sunt mai slabe! Eu stiu o fata care e foarte foarte slaba si plange tot timpul!

| Zenithf a răspuns:

Mai bine intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce sfaturi gasesti in legatura cu dieta. Poate "te sperii" ca esti prea slaba, dar nu cred ca acesta este cazul tau.

| Chocolate a răspuns:

Esti perfecta! cine ti-a spalat creierul? multi si-ar dori sa fie ca tine.ramai asa si revino-ti. unii se complexeaza de probleme pe car enu le austraight face, asa ca tine.

| alexutzu00791 a răspuns:

Alta fata inaltasad

| m_6429 a răspuns:

Desi suntem in secolul dietelor de slabit mai mult sau mai putin sanatoase, sunt persoane care au nevoie de cateva kilograme in plus pentru a avea o greutate normala.

Daca esti subponderala, si vrei sa castigi cateva kilograme in plus, iata cateva sfaturi utile care ar putea sa te ajute.

In primul rand, trebuie sa ai mese regulate si sa eviti mancatul pe fuga sau cand ai timp.

Mareste cantitatea de alimente consumate zilnic. Poti consulta si tabelul cu alimentele si continutul lor caloric;

Incearca sa consumi mai multe proteine, consuma shake-uri;

Evita grasimile, prajelile, zaharurile pentru ca scopul tau este sa castigi cateva kilograme in plus, nu straturi adipoase;

Micul dejun are o importanta majora daca vrei sa iei in greutate. NU sari peste el!

Mesele principale in acest caz ar trebui sa fie intre 5-6 pe zi, la ore fixe pe care va trebui sa le respecti;

Consuma orez, paste, morcovi, cartofi (alimente bogate in amidon);

Consuma multe bauturi hranitoare: milkshake-uri, lapte, sucuri naturale;

Consuma alimente bogate in proteine (cereale, alune, iaurt, branza, lapte, oua, carne);

In acest fel poti castiga 0. 5-1 kg pe saptamana intr-un mod sanatos.

| yami a răspuns:

Probabil ca depui prea mult efort si nu se pune pe tine,,, fericitoooootongue, as vrea eu sa ma plang de asta. glumesc. sunt mai multe cauze, poate suferi cumva cu glanda tiroida, hipertiroidism si atunci tb sa faci tratam si imediat se schimba datele problemei. daca nu asta e cauza, ia vitamine ca sa compenseze cu efortul pe care-l depui. sunt destule in farmacie, ia un complex de vitamine si sa vezi schimbarehappy. poate ma tii la curent, sper sa-ti fi ajutat cu cevahappy. puup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate de fumat si mananca mai mult esti cam anemica!